double espresso 1

چگونه اسپرسوی بهتری در خانه درست کنیم؟

اسپرسو به عنوان یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های قهوه‌ در سراسر جهان است، طرز تهیه آن در خانه نیز برای بسیاری از علاقه‌مندان به قهوه اهمیت دارد. در این مقاله، به بررسی مراحل و تکنیک‌های تهیه اسپرسو در خانه می‌پردازیم تا بهترین اسپرسوی خانگی را برای شما فراهم کنیم.
breville barista 1024x640 1
مرحله اول: انتخاب قهوه
برای تهیه اسپرسو در خانه، نیاز دارید به قهوه‌ای با کیفیت و مناسب برای اسپرسو. بهترین گزینه برای این منظور، استفاده از قهوه عربیکا است. این نوع قهوه، با کمترین درصد روغن و بدون ذرات پوست دانه ها، برای تهیه اسپرسو مناسب‌تر است. همچنین، بهتر است قهوه را به صورت تازه آسیاب کنید تا از طعم و عطر بهتری برخوردار شوید.
مرحله دوم: آسیاب کردن قهوه
برای تهیه اسپرسو در خانه، نیاز دارید به قهوه آسیاب شده در دستگاه اسپرسو. در صورتی که دستگاه اسپرسو دارای آسیاب داخلی نباشد، باید قهوه را به صورت دستی آسیاب کنید. بهترین گزینه برای آسیاب کردن قهوه، آسیاب کنیکا یا باراتزا به عنوان دو گزینه‌ی بسیار خوب و با کیفیت است.
مرحله سوم: استفاده از دستگاه اسپرسو
پس از آسیاب کردن قهوه، نوبت به استفاده از دستگاه اسپرسو می‌رسد. برای تهیه اسپرسو در خانه، می‌توانید از دستگاه‌های مختلفی مانند دستگاه اسپرسوساز، دستگاه قهوه ساز فیلتری، فرنچ پرس و… استفاده کنید.
barista express 1024x640 1
استفاده از دستگاه اسپرسوساز:
در صورتی که از دستگاه اسپرسوساز استفاده می‌کنید، نیاز دارید به آب، قهوه آسیاب شده و دستگاه اسپرسو. برای آماده‌سازی دستگاه، آب را درون مخزن دستگاه قرار دهید و بگذارید آن گرم شود. سپس، قهوه آسیاب شده را در دستگاه قرار داده و دستگاه را روشن کنید. در حین استخراج قهوه، از پیچاندن دسته دستگاه برای تنظیم آب و قهوه استفاده کنید. بهتر است از چندین نوع قهوه با کیفیت مختلف برای تست طعم استفاده کنید تا به بهترین ترکیب قهوه و آب برای سلیقه خود برسید.
استفاده از دستگاه قهوه ساز فیلتری:
در صورتی که از دستگاه قهوه ساز فیلتری استفاده می‌کنید، نیاز دارید به آب، فیلتر، قهوه آسیاب شده و دستگاه فیلتر قهوه. برای آماده‌سازی دستگاه، آب را درون مخزن دستگاه قرار دهید و بگذارید آن گرم شود. سپس، فیلتر را در دستگاه قرار داده و قهوه آسیاب شده را در داخل فیلتر قرار دهید. سپس، آب را از روی قهوه ریخته و منتظر بمانید تا قهوه آماده شود.
فرنچ پرس:
در صورتی که از فرنچ پرس استفاده می‌کنید، نیاز دارید به آب، فرنچ پرس و قهوه آسیاب شده. برای آماده‌سازی فرنچ پرس، قهوه آسیاب شده را در داخل فرنچ پرس قرار دهید و آب را ریخته و منتظر بمانید تا قهوه آماده شود. سپس، فیلتر را روی قهوه قرار دهید و قهوه را با فشار به بیرون فشار دهید.
espresso machine and grinder 1024x640 1
مرحله چهارم: تزئین اسپرسو
پس از تهیه اسپرسو در خانه، می‌توانید با استفاده از شیر سرد یا گرم، فرم خود را به اسپرسو بدهید. همچنین، می‌توانید از تکنیک‌های مختلفی مانند لاته آرت یا کاپوچینو آرت برای تزئین اسپرسو استفاده کنید.
latte art 1024x640 1
در نهایت، با توجه به مراحلی که در بالا بیان شد، شما می‌توانید بهترین اسپرسوی خانگی را تهیه کنید که با طعم و عطری شیک و ماندگار به شما خدمت می‌کند.
2400 830 حنانه سالمی

دیدگاهی بنویسید

در سایت جستجو کنید ...
اعتبار کیف پول شما :
شارژ کیف پول :

 تومان

0