میدونی هات چاکلت چیه ؟

در حدود 2500 تا 3000 سال پیش اولین شکلات نوشیدنی در آمریکای جنوبی توسط قوم یاماها تو لید شده وبعد کم کم در طول سالیان به نواحی دیگر هم این نوشیدنی بسیار خوشمزه راه پیدا کرد. بعد از اینکه اروپایی ها در مکزیک با هات چاکلت آشنا شدن اونو با خودشون به سراسر اوروپا و بعد سراسر دنیا رواج دادند.

ترکیب اصلی هات چاکلت پودر کاکائوبا درصد خلوص بالای 60%، پودر خامه ، فندوق و شکراست .

همون شیر کاکائو؟

باید بگم خیر- اگرچه این دو نوشیدنی ماهیتی بسیاربسیار شبیه به هم دارند ولی درصد ترکیب مواد در این دو کاملا متفاوت است . درشیر کاکائو میزان شکر و شیر بسیار بیشتراست. وهمچنین در شکلات و پودر کاکائویی که برای تهیه استفاده میشود کاملا باهم متفاوت هستند.

خب ،حالا چرا باید بخوریم؟

هات چاکلت به جزاینکه طعم فوق العاده ای داره، خواص زیادی هم داره که بعضی ازاونها رو براتون میگم :

اول اینکه کاکائو حاوی موادی هست که از زرد شدن و از بین رفتن مینای دندان جلوگیری میکند. همچنین اگر بعد از تمرین های ورزشی درد یا گرفتگی عضله داشتید ، پروتئین موجود در شکلات میتونه به کاهش این دردها کمک کنه.

دوم اینکه برای سلامتی قلب بسیار مفید تر از چای سبزه ، همچنین میتونه عملکرد عروق خونی رو بهبود بده و از لخته شدن خون هم جلوگیری میکنه .

سوم اینکه به عنوان یه آبرسان قوی برای پوست عمل میکنه.

چهارم اینکه شکلات میتونه فعالیت انسولین رو تحریک کنه و در نتیجه خطر ابتلا به دیابت رو کاهش میده و همچنین افزایش میزان کلسیم در گذر زمان میتونه احتمال ابتلا به دیابت نوع دو رو هم کاهش بده .

پنجم اینکه یک فنجون هات چاکلت 20 دقیقه قبل از غذا ، اشتها رو تا 50 درصد کاهش میده و باعث افزایش چربی سوزی و بالا رفتن متابولیسم در بدن میشه .

ششم اینکه ، یعنی واقعا بازم دنبال خواص بیشتری میگردین ؟؟؟

هات چاکلت دانی در چیه ؟

دانی در هات چاکلت هاش رو در دو لاین کلاسیک و با توپ های شکلات تولید کرده که هات چاکلت کلاسیک از شکلات کمی تلخ تهیه شده ولی هات چاکلت توپی که با افتخار تنها تولید کننده اش در کشور ما هستیم ، طعمی غلیظ تر ، شیرین تر ، کره ای تر داره و برای افرادی که دوست دارن یه نوشیدنی کاملا شیرین رو امتحان کنند بسیار بسیار مناسب است.

در سایت جستجو کنید ...
0