میدونی ماسالا چیه ؟

قدمت چای ماسالا به ۵۰۰۰ هزار سال (یا ۹۰۰۰ هزار سال) پیش در آسیای جنوبی برمیگردد. آن دوران پادشاهان، این چای را به عنوان نوشیدنی که خاصیت دارویی داشت استفاده می‌کردند. در تهیه این چای از انواع ادویه ها استفاده میشد و هم به صورت سرد و هم گرم سرو میشد.

در سال ۱۸۳۵ زمانیکه بریتانیا شروع به کشت چای سیاه در ایالت آسام (شمال شرقی کشور هندوستان) کرد، صنعت چای در هندوستان رشد چشمگیری پیدا کرد و تنوع در تهیهٔ چای هم شروع شد. چای ماسالا که امروزه ما آن را می‌شناسیم در همین دوران به وجود آمد.

خب حالا این چای چه کمکی به بدنمون میکنه؟

بخاطر وجود زنجبیل ، دارچین و هل موجود در ماسالا و پیدا کردن خاصیت ضداکسیدکننده ، از ابتلا به سرطان جلوگیری می‌کند

ماسالا به افزایش سوخت‌وساز بدن در مدت زمان کم کمک می‌کند و به فرآیند هضم کمک میکند و میتواند به لاغری هم کمک کند

تمام ادویه‌های استفاده شده در ماسالا اثرات مثبتی روی بدن دارند. چای ماسالا خواص ضدالتهابی خود را بیشتر از زنجبیل می‌گیرد. مطالعات نشان می‌دهند که زنجبیل اثر مثبتی روی کاهش التهاب بدن دارد. میخک هم اثرات مشابهی در این زمینه دارد. این دو ادویه به‌عنوان مسکن‌های مؤثر شناخته می‌شوند

ماسالای دانی دُر چیه ؟

مواد تشکیل دهنده ی این نوشیدنی شامل دارچین ، زنجبیل ، میخک ، چای سیاه آسیاب شده ، جوز هندی ، هل سبز ، هل سفید ، فلفل سفید ، فلفل سیاده ، بادیان ، و چندین ادویه ی دیگر به انضمام شکر قهوه ای و افزودنی های مجاز خوراکی است.

چرا دو نوع ماسالا ؟

خب طعم اصیل ماسالا بدلیل خواستگاهش مقداری تند است و ممکنه تمامی افراد نپسندند به همین دلیل ما از شدت ادویه ها کمی کم کردیم و مقدار خیلی کمی شکر قهوه ای به ترکیب اضافه کردیم تا کاملا به ذائقه ی ایرانی نزدیک شود .

ماسالا شیرین

ماسالا تند

در سایت جستجو کنید ...
0